SAZNAJEMO Pripadnici UKP pretresaju desetine objekata, upali i u firmu Vladimira Vrbaškog, u toku hapšenja
Nova pre 14 sati | Autor: Tanja Milovanović
![SAZNAJEMO Pripadnici UKP pretresaju desetine objekata, upali i u firmu Vladimira Vrbaškog, u toku hapšenja](https://nstatic.net/999/38980999rvaizp.jpg)
U nastavku velike akcije na suzbijanju korupcije po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu pripadnici UKP-a obavljaju pretrese u više desetina objekata na lokacijama u Beogradu, Feketiću i Mladenovcu, kao i u firmi koja je u vlasništvu Vladimira Vrbaškog, saznaje Nova.rs.
U okviru ove akcije u toku je i hapšenje većeg broja lica zbog različitih zloupotreba. Kontroverzni biznismen iz Vojvodine Vladimir Vrbaški bio je 2023. godine pod istragom nadležnih državnih organa zbog zloupotrebe službenog položaja, odnosno zbog malverzacija sa robnim rezervama republičke Direkcije za robne rezerve. Reč je o malverzacijama tokom epidemije koronavirusa u našoj zemlji. Kako je Nova ranije pisala, Vrbaški se sumnjiči da je oštetio budžet Republičke