Потресан призор у војводини: Животиња која је симбол Србије и строго заштићена врста нађена мртва, сумња се на тровање (фото)

Блиц 27.02.2025
Потресан призор у војводини: Животиња која је симбол Србије и строго заштићена врста нађена мртва, сумња се на тровање…

Приликом редовног обиласка терена, представници Установе за заштиту природе "Тителски брег" пронашли су отрованог орла белорепана, старог три године, који је иначе заштићена врста. Сумња се да је птица отрована, и одмах су алармиране надлежне службе, инспектори за заштиту животне средине, ветеринарски инспектор и припадници Полицијске станице Тител.

- Јединку орла белорепана, стару 3 године, пронашао је наш чувар природе приликом обиласка терена. Хитно је обавештена надлежна служба Покрајинског завода за заштиту природе која је заједно са покрајинским инспектором за заштиту животне средине, републичким ветеринарским инспектором и припадником ПС Тител изашла на терен да би се извршио увиђај - наводе на Фејсбук страници УЗК "Тител". Имајући у виду то у каквом је положају пронађена птица из УЗК "Тител" основано

Прочитајте још

Кључне речи

Друштво, најновије вести »