Почетак марта топао и сув, а онда следи временски обрт! Поларни вртлог се распршује над Србијом: Пад температуре са 21. подеока! - детаљна прогноза за март!

Курир 01.03.2025  |  Информер
Почетак марта топао и сув, а онда следи временски обрт! Поларни вртлог се распршује над Србијом: Пад температуре са 21…

Током текућег месеца очекују нас велике температурне осцилације, као и нагле промене времена које ће утицати на временске услове на територији Србије — што значи да након загревања у првој половини марта долази и погоршање праћеном снегом.

Према речима метеоролога аматера, Ивана Ристића, у Земљиној стратосфери се дешавају велике промене са ефектима који це се одразити на време у Европи, а да ћемо утицај оваквих промена осетити већ у првој декади марта. - У првој декади марта, могло би да дође до снажног коначног загревања изнад Северног пола. Конкретно, то је као нека врста преласка стратосфере у "летњи режим", односно ситуацију у којој се поларни вртлог распршује и развијају источњаци, ветрови

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Друштво, најновије вести »