Радни спор новинарке и Радио Београда улази у седму годину, овај пут судија иде у пензију

Апелациони суд поново је одложио рочиште по тужби новинарке Мирјане Николић због раскида уговора о раду са Радио Београдом још у јуну 2019. године, овај пут због одласка у пензију судије Марине Кларић Живковић, сазнаје данас агенција Бета.Тако ће радни спор који се, како каже закон, ради по хитном поступку, ући у седму годину суђења.
Судија известилац Кларић Живковић заказала је раније за 19. март поновно саслушање Мирјане Николић и сведока, уреднице Радио Београда Ђурђице Драгаш Вуковљак, које је последњи пут одложено због штрајка адвоката.
На рочишту, пре саслушања, судија је обавестила присутне да одлази у пензију и да ће случај добити нови судија који ће наредно рочиште заказати накнадно.
Претходно је судија Олга Доклестић донела пресуду у корист Радио-телевизије Србије, али је апелациони суд ту пресуду поништио због нејасноћа и вратио на поновно одлучивење.
Судија Доклестић потврдила је своју првобитну пресуду и од тада се чека да Апелациони суд донесе одлуку.
Новинарка Мирјана Николић добила је отказ у Радио Београду због како је речено, недисциплине, што је она негирала тврдећи да је реч о обрачуну због политичких ставова.
(Бета, 21.03.2025)






