Авион Владе РС после Београда слетео на бањалучки аеродом, претпоставља се да је у њему био Доди

Они наводе да се у том авиону највероватније налазио председник РС Милорад Додик.
Додик се, како пишу медији, владиним авионом из Израела вратио прво у Београд, а потом у Бањалуку, пре него што, како наводе, Интерпол распише међународну потерницу за њим, мада је раније најављивао да ће се из Израела да врати "идуће седмице".
Председник РС је у Израелу боравио на Конференцији о борби против антисемитизма у Јерусалиму, а израелски медији су јуче поподне објавили су да су му израелски званичници, после захтева Суда БиХ да Интерпол распише међународну потерницу за њим, сугерисали да напусти тај догађај.
Суд БиХ је јуче затражио од Интерпола издавање црвене потернице за Додиком и председником парламента РС Ненадом Стевандићем, због сумње да су починили кривично дело "напад на уставни поредак БиХ".
Одлука је донета након што су обојица напустили БиХ, избјегавајући законом прописане процедуре граничне контроле.
(Бета, 28.03.2025)












