Станковић (НПС): Ниш дуже од три месеца без седнице Скупштине Града

Потпредседник Народног покрета Србије (НПС) Ђорђе Станковић саопштио је да је данас поднео жалбу Министарству државне управе и локалне самоуправе јер градска власт у Нишу већ три месеца не сазива седницу скупштине.
Он је у саопштењу навео да је жалбу поднео и због тога што је још у фебруару требало да буде изабрана Градска изборна комисија (ГИК), што до данас није учињено.
Подсетио је да скупштине по правилнику и закону морају да се одржавају свака три месеца, а да је ГИК морао бити изабран у року од шест месеци, након конституисања скупштине.
Према његовим речима, Скупштина Града Ниша морала је буде одржана најкасније до 26. марта, док је ГИК морала да буде формирана до 12. фебруара.
"Очигледно је да власт бежи од дебате и расправе, како у парламенту, тако и у медијима", рекао је он.
Станковић је казао да у наредна три дана очекује од председника Скупштине града Ниша Игора Новаковића и његовог заменика да саопште датум следеће седнице
Навео је и да ће у супротном, као и до сада, опозиција седницу заказати сама, са трећином потписа одборника.
Он је жалбу поднео ресорној министарки Јелени Жарић Ковачевић.
(Бета, 31.03.2025)