Кина представила план за унапређење дигиталне писмености и вештина

У настојању да оснажи своју дигиталну радну снагу и економију, Кина је представила нови план који дефинише приоритете за унапређење националне дигиталне писмености и вештина до краја године.
Документ су недавно објавила четири владина тела, укључујући Канцеларију Централне комисије за сајбер послове и Министарство просвете, а агенције су га представиле 27. априла, преноси Синхуа.
План предвиђа развој свеобухватног система за образовање дигиталних талената, ширење потенцијала раста дигиталне економије и изградњу инклузивнијег дигиталног друштва. Остали приоритети укључују креирање паметнијег дигиталног начина живота, промоцију безбедног и уређеног сајбер простора, као и јачање сарадње између различитих актера и међународне сарадње.
Када је реч о вештачкој интелигенцији (АИ), план ставља акценат на ширење примене АИ технологије и унапређење регулативе и управљачких оквира у овој области.
До краја 2025. године, Кина планира значајно да повећа ниво дигиталне писмености на националном нивоу, изгради снажан систем за обуку дигиталних вештина и прошири доступност дигиталних ресурса.
Додатни циљеви укључују повећање броја дигитално оспособљених радника, унапређење дигиталних вештина радне снаге, смањење јаза у дигиталним знањима међу различитим демографским групама и подстицање паметнијег, инклузивнијег и безбеднијег дигиталног окружења.
...
(Бета, 30.04.2025)