Jedna osoba nestala u velikom odronu u švajcarskim Alpima: Lavina leda i blata sručila se na selo u odronu glečera (foto)
Blic pre 3 dana

Jedna osoba je nestala u švajcarskim Alpima nakon što je planinsko selo Blaten zatrpao velik odron, javlja Rojters. Kako se navodi, lokalni zvaničnici saopštili su da je to selo evakuisano.
Švajcarski mediji, istovremeno, preneli su da je selo Blaten u kantonu Vale pogodila lavina leda i blata nakon što se urušio deo glečera. Prema navodima portala Swissinfo, uništeno je više kuća, ali niko nije povređen. Urušavanje glečera, kako se navodi, izazvao je zemljotres jačine 3,1 stepen po Rihterovoj skali. Lokalne vlasti su zatražile podršku od jedinice za pomoc u katastrofama švajcarske vojske, a članovi švajcarske vlade su na putu ka mestu događaja,