Кијев у страху Вагнеровци се враћају кући: "Музичари" најавили повлачење из афричке земље тачно пред почетак велике руске офанзиве (видео)
Вечерње новости 06.06.2025

РУСКА приватна војна компанија (ПВК) Вагнер Група објавила је у четвртак крај своје мисије у Малију, рекавши да су њени борци завршили своје циљеве и да се враћају кући.
Фото: Профимедиа/Илустрација/Јавно власништво -Три и по године, "музичари" су се борили раме уз раме са народом Малија против тероризма, рекао је Вагнер, користећи неформални назив за своје извођаче радова. Група је додала да је помогла малијским патриотама да изграде „јаку и дисциплиновану војску способну да брани своју земљу“ и тврдила да су све регионалне престонице враћене под „контролу легитимних власти“. Вагнер је изјавио да је „мисија завршена. Вагнер ПВК












