Немања (19) осуђен за убиство Андрије (17) у Лесковцу: Школског другара тукао до смрти, на суђењу није показао кајање (фото)
Блиц 01.07.2025

Немања А. (19) из Лесковца осуђен је данас на 12 година затвора због убиства школског друга, седамнаестогодишњег Андрије И. Виши суд у Лесковцу првостепеном пресудом огласио га је кривим за кривично дело убиство за које је прописана казна затвора од пет до 15 година.
Андријин хранитељ Горан Величковић који је присуствовао изрицању пресуде, казао је да је задовољан висином изречене казне, али да то што ће убица отићи у затвор неће ублажити његов и бол његове супруге. - Тешко је бити задовољан било каквом казном јер то нашег Андрију неће вратити. Ипак, узимајући обзир да је максимална казна запрећена за убиство 15 година, добро је да је добио 12. Плашили смо се да ће се извући са неком казном од пет, шест година. Судија је