Бебу убио дрон док се играла! Потресна исповест баке малишана, гелери му пробили срце: "Потрчала сам, али било је касно"
Блиц 12.07.2025

"Чула сам зујање и потрчала вичући: 'Бебо, бежи!", али било је касно... Отац га је узео у наручје, већ је био мртав", овако прича Халина (64) бака дечачића Дмитрика (1) који је страдао у среду у Херсонској области током напада руским дроновима док се играо у оградици за децу.
Малени Дмитрик је, према наводима локалних власти, "немилосрдно и намерно" убијен у руском нападу дроном на југу Украјине, у области где престрављени становници тврде да се осећају као ловина у болесној игри названој "људски сафари". - Дечје играчке, разбацане током стравичног удара, припадале су Дмитрику. Имао је само једну годину и два месеца. Данас га је убила Русија - немилосрдно и намерно - рекао је за британски "Телеграф" Олександар Прокудин, високи војни