Балканска земља се спрема за: Рат?! Од Америке стиже оружје вредно 620 милиона, постаје тврђава: "Морамо да одговоримо на јаке претње"
Блиц 22.07.2025

Амерички Стејт департмент одобрио је потенцијалну продају система обалске противракетне одбране (НОМАДС) и пратеће опреме Бугарској, у вредности од око 620 милиона долара (око 530 милиона евра), саопштио је Пентагон.
У саопштењу Пентагона, које преноси Ројтерс, наводи се да ће систем противрактене одбране обезебедити компанија "Конгсберг дифенс" (Конгсберг Дефенце и Аероспаце АС), која је водећи норвешки добављач одбрамбених система и у власништву је норвешке владе. НОМАДС је мобилни систем противваздушне одбране за распоређивање ближе и на линији фронта, а користи се за одбрану од дронова и крстарећих ракета. Бугарска влада је затражила куповину система обалске одбране са











