Најављене мере од 1. септембра и уставне промене - Ниже цене основних производа, јефтинији кредити и забрана извршитељима да одузимају једину некретнину
Екапија 29.07.2025

Илустрација (Фото: Алепх Студио/схуттерстоцк.цом) Председник Србије Александар Вучић најавио је припрему пакета мера подршке грађанима, који би требало да ступи на снагу од 1. септембра.
Међу планираним мерама налази се снижавање цена основних производа у трговинама, смањење каматних стопа на кредите, као и иницијатива за измену Устава којом би се онемогућило да извршитељи у извршним поступцима одузимају једину некретнину у којој породица живи. - Припремамо велики пакет мера који би требало да највише помогне људима који својим радом доприносе напретку земље, али и даље живе тешко - навео је Вучић.