Аларм у немачкој економији: Већина савезних држава пада, америчке царине УДАРАЈУ на индустрију
Телеграф 18.09.2025 | Телеграф Бизнис/Тањуг

Привредна активност у другом кварталу 2025. пала је у чак 14 од 16 немачких савезних држава у односу на претходни квартал, показали су данас објављени прорачуни Института за економска истраживања ИФО из Минхена.
Највећи квартални пад забележен је у Саксонији-Анхалту, за 1,1 одсто, затим у Доњој Саксонији 0,7 одсто и Бремену 0,5 одсто. Несигурност због америчке царинске политике на почетку године навела је многе фирме да унапред обаве набавке у првом кварталу 2025, што је оставило празнину у другом тромесечју, прокоментарисао је експерт минхенског иниститута Роберт Леман. Многе најаве и одлагања царина погодила су различите секторе - од хемијске индустрије, преко



![[ДУБАИ АИРСХОВ 2025] Обилазак модернизованог руског ватрогасног хеликоптера Ка-32А11М: Могуће је модернизовати и српске…](https://nstatic.net/850/40911850pnxbyf.jpg)



