Beograd arhiva vesti 19.09.2025
Vojna parada - poruka da se ulagalo u oružane snage: Šta će biti prikazano i koje naoružanje analitičari posebno ističu?
Euronews pre 22 sata
U Beogradu će sutra biti održana velika vojna parada "Snaga jedinstva" povodom obeležavanja Dana srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave. Angažovano je oko 10.000 učesnika, biće prikazano oko 2.500 sredstava naoružanja i vojne opreme, više od 600… »
„Šaka jada blokadera”: Da li je režim pobedio, ili će sve eksplodirati na jesen
Vreme pre 1 dan
Sa slabim odzivom na „blokaderske” proteste u poslednje vreme pojačalo se likovanje režima da je pobedio „obojenu revoluciju” i da se po ulicama vrzma samo još „šaka jada blokadera”. Da li je to tako, ili u zatišju kuljaju pripreme za vrelu jesen… »
Đurić dočekao delegaciju Kraljevine Bahrein na aerodromu Nikola Tesla
RTV pre 24 sata
BEOGRAD - Ministar spoljnih poslova Marko Đurić dočekao je danas na aerodromu ''Nikola Tesla'' delegaciju Kraljevine Bahrein, predvođenu šeikom Naserom bin Hamadom Al Kalifom, koja će sutra prisustvovati vojnoj paradi ''Snaga jedinstva'' u Beogradu… »
Narodna biblioteka Srbije kupila staru i retku knjigu iz 1718. godine: Posvećena je jednom grofu, a evo šta je u njoj opisano…
Blic pre 1 dan
Zahvaljujući sredstvima Ministarstva kulture Republike Srbije, Narodna biblioteka Srbije nabavila je staru i retku knjigu Krsta Mazarovića "Pobednička vrlina ili cena slave u preziru smrti nepobedive peraške nacije". Knjiga Krsta Mazarevića "Cristoforo… »
Invazija opasne biljke, proširila se po celoj Srbiji! Srbi se masovno guše, oči im krvave, slobodne zone više ne postoje…
Blic pre 1 dan
Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Srbije pokreće sudske postupke protiv korisnika koji nisu postupili po pravili uredbe o uništavanju ambrozije, saopšteno je za Blic u tom Ministarstvu. Na pitanje da li ima još negde u Srbiji takozvane… »
Kurir: Invazija opasne biljke, hara po čitavoj Srbiji Slobodnih zona skoro i da nema, a simptomi se prepoznaju kod svih! Pokreću se sudski postupci jer nije uništenaDnevnik: Prvo će se kositi u Somboru Ambrozija koja nije uništena na vreme, sada zadaje grdne muke građanima Srbije opasna biljke se proširila po celoj zemljijoš 1 povezana
Elektrodistribucija Niš – radovi i isključenja za 19.09.2025
Gradski portal 018 pre 1 dan
Ogranak Elektrodistribucija Niš radi na redovnom održavanju distributivne elektroenergetske mreže sa ciljem unapređenja kvaliteta snabdevanja električnom energijom korisnika i prevencije kvarova. Dana 18.09.2025. godine bez električne energije biće… »
Na Savskom keju postavljeni strujni ormari, apel građanima da im ne prilaze
Euronews pre 1 dan
Gradska uprava grada Beograda apeluje na građane da ne prilaze, pomeraju ili oštećuju strujne ormare koji su postavljeni na levoj obali Save u okviru Savskog keja, kako ne bi ugrozili svoju bezbednost. "Apelujemo na građane da ne prilaze strujnim… »
Tri osobe lakše povređene u tri udesa u Beogradu
B92 pre 1 dan
Tri osobe su zadobile lakše povrede u tri saobraćajne nezgode koje su se dogodile protekle noći u Beogradu, rečeno je Tanjugu u službi Hitne pomoći. Hitna pomoć je tokom noći obavila ukupno 104 intervencije, od čega je 15 bilo na javnom mestu. Za pomoć… »
Novi stambeni kvadrati na Dorćolu
Politika pre 1 dan
Mahom prizemni objekti između ulica Dunavska, Dobračina, Gundulićev venac i Kneginje Ljubice biće zamenjeni višespratnicama – umesto postojećih 6.700 kvadratau planira se desetostruko više. Još jednom dorćolskom bloku sledi urbanistička transformacija –… »
„Krug dvojke“ pod zaštitom: Stari grad traži da se tramvaj broj dva proglasi kulturnim dobrom
Vreme pre 1 dan
Skupština opštine Stari grad pokrenula je inicijativu da se zaštiti čuveni „krug dvojke“ i da tramvajska linija postane kulturno dobro i turistička atrakcija prestonice. Čuveni beogradski tramvaj broj dva mogao bi sa šina da sklizne u istoriju, najavio… »