Први у земљи са нуклеарним ракетама Ким Џонг Ун на новом разарачу: У Пјонгјангу отворена војна изложба најновијег наоружања (фото)
Вечерње новости 07.10.2025

СЕВЕРНОКОРЕЈСКИ лидер Ким Џонг Ун посетио је ратни брод "Чое Хјон", нови разарач тежак 5.000 тона, који је, према тврдњама Пјонгјанга, први у земљи те класе опремљен нуклеарним ракетама.
Фото Тањуг/АП/КЦНА Ким је рекао да је брод развијен како би "кажњавао непријатељске провокације" и да је његово поринуће доказ "развоја оружаних снага заснованих на доктрини Чуче", севернокорејској идеологији самосталности, пренела је КЦНА. "Запањујуће способности наше морнарице морају да се користе у огромном океану како би се одвратиле или казниле провокације које угрожавају суверенитет", поручио је Ким, преноси Тањуг. Фото












