Mara je otišla do kivota sa moštima Svete Petke, a onda se dogodilo nešto nesvakidašnje: "Pomolila sam se, pa ugledala staricu u crnom"
Kurir pre 1 dan | Libertatea)

Grad Jaši u Rumuniji svakog oktobra postaje duhovno središte za desetine hiljada vernika, koji dolaze da se pomole nad moštima Svete Petke, jedne od najpoštovanijih svetiteljki u pravoslavnom svetu.
Dan njenog praznovanja, 14. oktobar, u Rumuniji je obeležen posebno velikim poštovanjem, a za mnoge ljude taj dan predstavlja priliku za lično duhovno iskustvo i unutrašnju promenu. Za poznatu novinarku Maru Banicu, odlazak u Jaši 2003. godine nije bio samo profesionalni zadatak, već i trenutak duboke lične vere i emotivne prekretnice. Tada je, kako sama kaže, prvi i jedini put došla do kivota sa moštima Svete Paraskeve baš na njen dan, zahvaljujući akreditaciji