Матуранти Прве гимназије бојкотују наставу у знак подршке Дијани Хрки: Шеснаест минута тишине за настрадале у Новом Саду (ФОТО)
ИнфоКГ пре 25 дана | ИнфоКГ

Матуранти Прве крагујевачке гимназије су данас у једнодневном бојкоту наставе у знак подршке Дијани Хрки, мајци погинулог Стефана у паду надстрешнице у Новом Саду, која штрајкује глађу испред Скупштине Србије.
На Ђачком тргу су, симболично, од 11:52 сати шеснаесто минутном тишином одали пошту жртвама новосадске трагедије. Поред гимназијалаца на Ђачком тргу били су присутни и други грађани Крагујевца, који их подржавају. Непосредно пре одавања поште, матуранти су окренули леђа згради Прве гимназије и тако исказали бојкот наставе. Скуп је протекао мирно и без инцидената. Матуранти Прве крагујевачке гимназије су позвали грађане да им се вечерас од 18:30 часова придруже на












