Bajatović: Kao potencijalne kupce NIS-a vidim arapske zemlje
NIN pre 22 sata | FoNet

Direktor Srbijagasa Dušan Bajatović izjavio je sinoć da kao potencijalne kupce Naftne industrije Srbije (NIS) vidi iz arapskih zemalja, ali ne isključuje ni evropske, ili američke kompanije. "Mislim da bi najbolje bilo da bude to neka arapska kompanija.
U Evropi je mađarski MOL zainteresovan za kupovinu Lukoila i udela u NIS. Nije nemoguće da možemo da pričamo i sa MOL", rekao je Dušan Bajatović u emisiji "Oko" Radio - televizije Srbije. On kaže da sada čekamo da nas ruski partneri obaveste šta mogu da urade. " Naftna industrija Srbije ne može da radi i svako ko bi radio sa njima najkasnije do 13. februara bi potpao pod sankcije. Mi nismo 'civilizovana' Evropa da otimamo nečiju imovinu i to bi sigurno imalo








![[DUBAI AIRSHOW 2025] Obilazak modernizovanog ruskog vatrogasnog helikoptera Ka-32A11M: Moguće je modernizovati i srpske…](https://nstatic.net/850/40911850pnxbyf.jpg)



