„S obzirom na tenzije s Rusijom...“ nemačka najavila aktiviranje protivraketnog štita Oko 4 milijarde iz posebnog fonda za "strelu 3"
Dnevnik pre 6 sati

BERLIN: Nemački zvaničnici najavili su danas da će sutra biti aktivirano moderno odbrambeno raketno naoružanje, protivraketni štit - "strela 3".
Biće to prvi put da će nemačka vojska biti opremljena za uništavanje neprijateljskih raketa pre nego što stignu do teritorije Nemačke, prenosi dnevnik Bild. PVO raketni sistem "strela 3" razvijen je u Izraelu i nemačke oružane snage uložiće u ovaj odbrambeni štit oko četiri milijarde evra iz svog posebnog fonda. Nemački zvaničnici ocenjuju da je aktiviranje PVO raketnog sistema "strela 3" važan faktor nemačke bezbednosti i stub evropske sigurnosti. Više nećemo biti









