Srbija sa rukovodstvom naftne kompanije ADNOK iz Emirata pregovara o NIS-u
Sputnik pre 20 dana

Dubravka Đedović Handanović, ministar rudarstva i energetike, razgovarala je u Abu Dabiju sa rukovodstvom naftne kompanije ADNOK iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, Omarom Al Suvaidijem i Naserom Al Muhairijem, o budućoj saradnji u naftnom sektoru Srbije.
„Imali smo veoma produktivan sastanak sa rukovodstvom ADNOK-a koji je u odmaklim pregovorima sa MOL-om o kupovini udela Gaspromnjefta u Naftnoj industriji Srbije. Radi se na tome da zajednička kompanija ADNOK-a i MOL-a bude većinski vlasnik u NIS-u, dok će ADNOK imati veoma značajno učešće u toj zajedničkoj kompaniji. To je za nas važno jer se radi o državnoj kompaniji Ujedinjenih Arapskih Emirata koja ima veliko iskustvo u naftnom sektoru, a koja može da razume









![[NAJAVA] RV i PVO Vojske Srbije ove godine prvi put ide na aero-miting u Španiju: Srpski C295MW na “Motril Airshow“](https://nstatic.net/031/41400031hnkwwe.jpg)


