Bizarna situacija na Mundijalu - Iran može da uđe, ali istog dana mora da napusti SAD
B92 pre 20 dana

Iranska fudbalska reprezentacija moraće da, na dane igranja utakmica na teritoriji SAD na Mundijalu, istog dana doputuje i istog dana napusti SAD.
"Možemo da udjemo u zemlju ujutru a moramo da je napustimo istog dana", rekao je iranski ambasador u Meksiku Abolfazl Pasandideh, prenosi "Al Džazira". Usled američko-izraelskog rata protiv Irana, baza iranskog tima tokom trajanja turnira koji se održava u SAD, Meksiku i Kanadi, biće u Meksiku, umesto u američkoj saveznoj državi Arizoni, kako je prvobitno planirano. Iran bi trebalo da odigra sve tri utakmice grupne faze na zapadnoj obali SAD, počevši od utakmice












