Netanjahu je izgubio?
B92 pre 1 sat

"Velika pobeda" i "ključna tačka za Liban" - tako je Naim Kasem, vođa libanske grupe Hezbolah, prošle srede opisao Memorandum o razumevanju kojim su ove sedmice zaustavljene borbe između Irana i Sjedinjenih Država.
Kasem je takođe zahvalio Irancima što su "povezali libansku arenu" sa sporazumom i "prisilili Izrael da zaustavi svoju agresiju". Hezbolah je osnovan 1982. godine uz podršku Irana, a jedan od njegovih primarnih ciljeva tada je bio okončanje izraelske okupacije južnog Libana. Grupa ima i vojno i političko krilo – a i podršku većeg dela libanske šiitske muslimanske zajednice. Danas igra važnu ulogu u libanskom društvu i politici, često ga opisuju kao "državu unutar






