Партизану "вечити дерби": Хечер срушио шампиона

Вести онлине 05.02.2017  |  Вестионлине

Срушена је непобедивост Црвене звезде у АБА лиги која је трајала више од годину дана. Партизан је у неизвесној завршници победио љутог ривала - 86:81 и задржао шансе за друго место пред плеј-оф. Ово је чети Дејана Радоњића био први пораз у регионалног такмичења после 20 везаних тријумфа у сезони.

Чета Александра Џикића одиграла је боље последњу четвртину, а одлучила је тројка Вилијама Хечера, минут пре краја за 86:78. Пре тога, код резултата 82:78, капитен црвено-белих Лука Митровић је добио техничку грешку, а Чарлс Џенкинс је промашио два слободна бацања. Партизан је очекивано ушао са више енергије у "вечити дерби", док уморна Звезда није имала свежине, поготово се то видело у финишу. Уз то, најбољи играч Звезде ове сезоне Марко