Povezane vesti

Filip David za AJB: Ogradio sam se od Nikolića, to je normalna stvar

Filip David za AJB: Ogradio sam se od Nikolića, to je normalna stvar

Al Jazeera 26.02.2016
Filip David se na dodjeli nagrade za najbolju knjigu javno ogradio od prisustva predsjednika Srbije. Piše: Mladen Obrenović Književnik Filip David na dodjeli nagrade za najbolju knjigu u mreži javnih knjižnica u Srbiji javno se ogradio od nazočnosti… »
POSLE SKANDALA NA DODELI NAGRADE Davidov obračun sa Nikolićem

POSLE SKANDALA NA DODELI NAGRADE Davidov obračun sa Nikolićem

Večernje novosti 26.02.2016
Dan Narodne biblioteke Srbije protekao u znaku skandala. Pisac Filip David se ogradio od prisustva predsednika, uz poštovanje institucije koju on predstavlja: Morao sam to da učinim i očekivao sam čak i žešće reakcije. DAN Narodne biblioteke, njen… »
Nikolić o Davidu: Nije bilo potrebno hrabrosti ni vaspitanja

Nikolić o Davidu: Nije bilo potrebno hrabrosti ni vaspitanja

N1 Info 26.02.2016
Predsednik Srbije Tomislav Nikolić izjavio je za N1, povodom ograđivanja ovogodišnjeg dobitnika nagrade za Najbolju knjigu Filipa Davida od njegovog prisustva u Narodnoj biblioteci, da "za to nije bilo potrebno ni hrabrosti ni vaspitanja". Podsetimo… »
David za RSE: Nisam mogao da prećutim Nikolićevo prisustvo

David za RSE: Nisam mogao da prećutim Nikolićevo prisustvo

Glas Amerike 26.02.2016
"Uvredio bih svoje čitaoce i žiri da sam otišao sa dodele nagrade. Jedina solucija je bila da se ogradim od prisustva predsednika jer sam zaista mislio da njemu tu nije mesto", kaže za RSE pisac Filip David. "Uvredio bih svoje čitaoce i žiri da sam… »
David dobio nagradu, ali se ogradio od prisustva Nikolića

David dobio nagradu, ali se ogradio od prisustva Nikolića

N1 Info 26.02.2016
Ovogodišnji dobitnik nagrade za Najbolju knjigu u mreži javnih biblioteka u Srbiji Filip David primio je u Narodnoj biblioteci to priznanje, ali se i ogradio od prisustva predsednika Srbije Tomislava Nikolića rekavši da nikada nije podržavao njegovu… »
David primio priznanje i ogradio se od predsednika Nikolića

David primio priznanje i ogradio se od predsednika Nikolića

Politika 26.02.2016
Filip David otvoreno izrazio neslaganje sa politikom predsednika Tomislava Nikolića na obeležavanju Dana Narodne biblioteke. Tasovac ocenio da je na ovom mestu neprimereno mešati kulturu i i politiku. Postupak Filipa Davida, na uručenju nagrade… »
David za RSE: Nisam mogao da prećutim Nikolićevo prisustvo

David za RSE: Nisam mogao da prećutim Nikolićevo prisustvo

Slobodna Evropa 26.02.2016
"Uvredio bih svoje čitaoce i žiri da sam otišao sa dodele nagrade. Jedina solucija je bila da se ogradim od prisustva predsednika Tomislava Nikolića jer sam zaista mislio da njemu tu nije mesto. To je jedna kulturna manifestacija a stavove predsednika… »
SKANDAL NA DODELI NAGRADA FILIP DAVID: Ograđujem se od prisustva Tomislava Nikolića

SKANDAL NA DODELI NAGRADA FILIP DAVID: Ograđujem se od prisustva Tomislava Nikolića

Pravda 26.02.2016
Na centralnoj manifestaciji proslave Dana Narodne biblioteke i Nacionalnog dana knjige, David je rekao da on poštuje instituciju predsednika, ali od devedesetih godina nije saglasan sa govorom, politikom i idejama Tomislava Nikolića i oseća… »
Filip David: Evo zašto sam morao da se ogradim od prisustva Tomislava Nikolića

Filip David: Evo zašto sam morao da se ogradim od prisustva Tomislava Nikolića

Kurir 26.02.2016
BEOGRAD - Književnik Filip David koji se danas na dodeli nagrade za najbolju knjigu u mreži javnih biblioteka u Srbiji ogradio od prisustva predsednika Tomislava Nikolića na svečanosti, izjavio je da je njegov postupak poptuno normalna stvar. "To… »
Filip David se ogradio od prisustva Nikolića

Filip David se ogradio od prisustva Nikolića

Akter 26.02.2016
Filip David primio je danas u Narodnoj biblioteci priznanje, ali se i ogradio od prisustva predsednika Srbije Tomislava Nikolića rekavši da nikada nije podržavao njegovu politiku. Ovogodišnji dobitnik nagrade za Najbolju knjigu u mreži javnih… »
Filip David primio nagradu, ali se ogradio od prisustva Nikolića

Filip David primio nagradu, ali se ogradio od prisustva Nikolića

Moj Novi Sad 26.02.2016
Ovogodišnji dobitnik nagrade za Najbolju knjigu u mreži javnih biblioteka u Srbiji Filip David primio je u Narodnoj biblioteci to priznanje, ali se i ogradio od prisustva predsednika Srbije Tomislava Nikolića rekavši da nikada nije podržavao njegovu… »
Nikolić: Ni hrabrosti, ni vaspitanja...

Nikolić: Ni hrabrosti, ni vaspitanja...

Novi magazin 26.02.2016
Predsednik Srbije je to rekao za N1 povodom incidenta, kada je David, primajući nagradu za Najbolju knjigu, rekao da se "ograđuje od Nikolićevog prisustva", jer se ne slaže sa njegovom politikom. Na centralnoj manifestaciji proslave Dana Narodne… »
NI HRABROSTI, NI VASPITANJA! Ovako je Tomislav Nikolić reagovao na izjave srpskog pisca o kojima priča Srbija

NI HRABROSTI, NI VASPITANJA! Ovako je Tomislav Nikolić reagovao na izjave srpskog pisca o kojima priča Srbija

Telegraf 26.02.2016
- Ono što je pisac Filip David napravio u Narodnoj biblioteci Srbije nije bilo potrebno ni hrabrosti, ni vaspitanja - rekao je predsednik Srbije. Predsednik Srbije Tomislav Nikolić izjavio je danas da za ono što je pisac Filip David napravio u Narodnoj… »
Nikolić: Narodna biblioteka gradi lepu sliku

Nikolić: Narodna biblioteka gradi lepu sliku

Mondo 26.02.2016
Predsednik Srbije rekao na Centralnoj manifestaciji povodom obeležavanja Dana Narodne biblioteke i Nacionalnog dana knjige da NBS neumorno gradi lepu sliklu Srbije u svetu ne zaboravljajući pri tom stalnu komunikaciju sa korisnicima. Foto: Tanjug… »
Filip David: Ograđujem se od prisustva predsednika Nikolića

Filip David: Ograđujem se od prisustva predsednika Nikolića

Novi magazin 26.02.2016
Na centralnoj manifestaciji proslave Dana Narodne biblioteke i Nacionalnog dana knjige, David je rekao da on poštuje instituciju predsednika, ali od devedesetih godina nije saglasan sa govorom, politikom i idejama Tomislava Nikolića i oseća obavezu da… »
Filip David primio nagradu i ogradio se od Nikolića

Filip David primio nagradu i ogradio se od Nikolića

Slobodna Evropa 26.02.2016
Ovogodišnji dobitnik nagrade za Najbolju knjigu u mreži javnih biblioteka u Srbiji Filip David primio je u Narodnoj biblioteci to priznanje, ali se i ogradio od prisustva predsednika Srbije Tomislava Nikolića, rekavši da nikada nije podržavao njegovu… »
LIČNOST DANA: Filip David se ogradio od prisustva predsednika

LIČNOST DANA: Filip David se ogradio od prisustva predsednika

BizLife 26.02.2016
Ovogodišnji dobitnik nagrade za Najbolju knjigu u mreži javnih biblioteka u Srbiji Filip David primio je danas u Narodnoj biblioteci to priznanje, ali se i ogradio od prisustva predsednika Srbije Tomislava Nikolića rekavši da nikada nije podržavao… »
Skandal Na Dodeli Nagrada Filip David: Ograđujem se od prisustva Tomislava Nikolića

Skandal Na Dodeli Nagrada Filip David: Ograđujem se od prisustva Tomislava Nikolića

Kurir 26.02.2016
BEOGRAD - Ovogodišnji dobitnik nagrade za Najbolju knjigu u mreži javnih biblioteka u Srbiji Filip David primio je danas u Narodnoj biblioteci to priznanje, ali se i ogradio od prisustva predsednika Srbije Tomislava Nikolića rekavši da nikada nije… »
Filip David se ogradio od prisustva Tomislava Nikolića na dodeli nagrade u Narodnoj biblioteci

Filip David se ogradio od prisustva Tomislava Nikolića na dodeli nagrade u Narodnoj biblioteci

Radio 021 26.02.2016
Ovogodišnji dobitnik nagrade za najbolju knjigu u mreži javnih biblioteka u Srbiji Filip David primio je danas u Narodnoj biblioteci to priznanje, ali se i ogradio od prisustva predsednika Srbije Tomislava Nikolića rekavši da nikada nije podržavao… »

Vesti dana »