Čudesna sudbina zvezde Kustinih filmova: Gatara koja je osvojila Kan i begunica optužena za trgovinu decom
24 Sata 02.04.2016 | NK
![Čudesna sudbina zvezde Kustinih filmova: Gatara koja je osvojila Kan i begunica optužena za trgovinu decom](https://nstatic.net/img/logo/s/24sata.png)
Talenat koji se retko viđa i nebrušeni dijamant, tako su mnogi govorili za Ljubicu Adžović. Njena gluma u filmovima Emira Kusturice "Dom za vešanje" i "Crna mačka, beli mačor" bila je upečatljiva, a da nije bila samo naša miljenica govori i to da je elitu na Kanskom festivalu bacila u trans.
Rođena je u Skoplju 1924. godine, bila je gatara koja je na taj način zarađivala za hleb na sutomorskoj plaži. Nije znala da čita, piše, živela je u jednom mestu u blizini Sutomora gde je Kusturica i pronašao. Godinama se pričalo da je on za nju saznao preko novina koje su pisale o njoj i čim je video znao je da je ona "rođena glumica". Ali, Ljubica to nikad nije rekla za sebe, samo bi odmahnula rukom i rekla: "Ma kakva gluma, bila