Svakom švajcarcu po 2.200 evra mesečno? Danas referendum, očekuje se da neće proći!
Telegraf 05.06.2016 | Telegraf.rs/Tanjug
![Svakom švajcarcu po 2.200 evra mesečno? Danas referendum, očekuje se da neće proći!](https://nstatic.net/img/logo/s/telegraf.png)
Švajcarska vlada je savetovala građanima da odbace predlog, a ankete pokazuju da on neće biti prihvaćen u zemlji koja je poznata po politici slobodnog tržišta, visokoj tehnologiji i kapitalističkom finansijskom sektoru
Švajcarci će danas odlučivati na referendumu o tome da li svaki stanovnik treba da dobije od vlade mesečni bazični prihod, iako njegov iznos nije preciziran. Stručnjaci, međutim, procenjuju da je mesečni minimum potreban za osnovne troškove u bogatoj Švajcarskoj 2.500 franaka (oko 2.200 evra), prenosi AP. Prema ovom predlogu, svako dete bi dobilo jednu četvrtinu predviđenog iznosa, dok oni koji mesečno zarađuju više ne bi dobijali ništa.