Oglasio se kandidat za ministra prosvete: Na čelo resora ne dolazim zbog novca i slave!
Srbija danas 09.08.2016
![Oglasio se kandidat za ministra prosvete: Na čelo resora ne dolazim zbog novca i slave!](https://nstatic.net/img/logo/s/srbijadanas.png)
Kandidat za ministra prosvete Mladen Šarčević kaže da su u njegovom budućem radu na čelu tog resora ključne reči poboljšanje kvaliteta obrazovanja i efikasnost, a ne novac i slava.
On je dodao da nije član nijedne političke stranke i da je pre izvesnog vremena pozvan da učestvuje u kreiranju programa poboljšanja kvaliteta obrazovanja Srbije, "sa željom da prenese iskustva iz prakse, kao i da doprinese ispunjavanju zadataka iz pregovačkih poglavlja sa EU koja se odnose na obrazovanje i nauku". Šarčević je istakao da je dobio punu podršku mandatara Aleksandra Vučića da sam bira svoj tim, ali je dodao da je još rano da govori