Obama poručio Rusima da će završiti u "sirijskom blatu": A godnu dana kasnije...
Pravda 02.10.2016 | rs.sputniknews.com
![Obama poručio Rusima da će završiti u "sirijskom blatu": A godnu dana kasnije...](https://nstatic.net/img/logo/s/pravda.png)
Američki predsednik Barak Obama je predviđao da će se Rusija zaglibiti u sirijskom sukobu, kada je Moskva počela operaciju protiv terorista na teritoriji ove arapske republike, ali je pogrešio, zaključuje američki list "Vašington post".
List navodi da će Rusija i dalje podržavati Damask i da ta kampanja ne opterećuje previše budžet zemlje. - Iako Obamina administracija misli da će se Rusija zaglibiti u sukobu u Siriji i da će poželeti da prekine operaciju, to se neće dogoditi - navodi saradnik Vašingtonskog instituta za bliskoistočnu politiku Robert Ford. Prema mišljenju Džefa Vajta, koji je takođe saradnik ovog instituta, Rusija će na kraju izvojevati pobedu. - Položaj