Mekalister Vučiću: Nemačka poštuje ulogu Srbije kao stuba stabilnosti u regionu
Srbija danas 03.10.2016
![Mekalister Vučiću: Nemačka poštuje ulogu Srbije kao stuba stabilnosti u regionu](https://nstatic.net/img/logo/s/srbijadanas.png)
Predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa izvestiocem Evropskog parlamenta za Srbiju Dejvidom Mekalisterom i članovima Bundestaga iz redova CDU/CSU, sa kojima je razgovarao o evropskom putu Srbije, situaciji u regionu i problemima u pregovorima sa Prištinom.
Vučić je poslanike Bundestaga i Mekalistera obavestio o napretku u ekonomskim reformama Srbije, saopštila je vladina Kancelarija za saradnju s medijima. On je istakao da će Srbija učiniti sve da održi najbolje odnose sa zemljama regiona, jer je politička stabilnost osnovni uslov ekonomskog prosperiteta zemalja Zapadnog Balkana. Srpski premijer je ujedno čestitao članovima Bundestaga Dan ujedinjenja Nemačke. Foto: Tanjug/Dragan Kujundžić