Sankcije predsedniku Srpske: Vašington u Dodiku vidi pretnju za sprovođenje Dejtonskog sporazuma
Blic 17.01.2017 | Ekipa EuroBlica
![Sankcije predsedniku Srpske: Vašington u Dodiku vidi pretnju za sprovođenje Dejtonskog sporazuma](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Stejt deparment je večeras potvrdio da su Sjedinjene Američke Države uvele sankcije Miloradu Dodiku, predsedniku Republike Srpske.
Sankcije podrazumevaju zabranu putovanja u SAD i zamrzavanje imovine na teritoriji SAD, kao i u svim zemljama koje se budu pridružile sankcijama. Na sajtu Kancelarije za kontrolu imovine stranaca pri Ministarstvu finansija SAD za sada nisu precizirani razlozi za uvođenje sankcija. Potvrda o sankcijama Dodiku data je iz Ambasade SAD u Sarajevu. Zobacz na Youtube - Iz Kancelarije za kontrolu imovine stranaca pod Ministarstvom trezora, u