Povezane vesti

Dodikova crvena linija

Dodikova crvena linija

Slobodna Evropa 18.01.2017
Rusija je danas osudila sankcije koje je SAD uvela predsjedniku Republike Srpske (RS) Miloradu Dodiku, za koje je američka ambasadorka u BiH Maureen Cormack rekla da su uvedene jer su Dodikove prijetnje secesijom ozbiljno shvaćene. Dodik je danas… »
Dodik: To nisu sankcije SAD, već odmazda, ne trgujem Srpskom

Dodik: To nisu sankcije SAD, već odmazda, ne trgujem Srpskom

Vesti online 18.01.2017
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je o sankcijama koje su mu uvele SAD da su to sankcije onih koji su poraženi na izborima u SAD i odmazda ambasadorke u BiH Morin Kormak. Lider RS Milorad Dodik rekao je da se on nalazi "na udaru bahate… »
Dodik: To nisu sankcije SAD, već odmazda

Dodik: To nisu sankcije SAD, već odmazda

Prva 18.01.2017
Predsednik RS rekao je o sankcijama koje su mu uvele SAD da su to sankcije onih koji su poraženi na izborima u SAD i odmazda ambasadorke u BiH Morin Kormak. Lider RS Milorad Dodik rekao je da se on nalazi "na udaru bahate politike odlazeće… »
Predsednik Srpske na crnoj listi SAD Dodik: Osećam se ponosno, to je dokaz da ne trgujem!

Predsednik Srpske na crnoj listi SAD Dodik: Osećam se ponosno, to je dokaz da ne trgujem!

Kurir 18.01.2017
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik obratio se javnosti nakon što su mu Sjedinjene Američke Države u utorak uvele sankcije. "Crna lista" na kojoj se Dodik našao podrazumeva zabranu putovanja u SAD i zamrzavanje imovine na teritoriji SAD, kao i u… »
Dodik opleo po američkoj ambasadorki: Ona je nepoželjna u Republici Srpskoj, a treba da bude i u BiH

Dodik opleo po američkoj ambasadorki: Ona je nepoželjna u Republici Srpskoj, a treba da bude i u BiH

Kurir 18.01.2017
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je danas da je ambasadorka SAD u BiH Morin Kormak "neprijatelj RS i Srba" i da je treba proglasiti nepoželjnom u BiH. Dodik je dalje ocenio da je RS "pod kontinuiranim napadom politike odlazeće američke… »
Dodik: Nisam hteo da trgujem interesima RS

Dodik: Nisam hteo da trgujem interesima RS

RTS 18.01.2017
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik ocenio je da je odluka odlazeće američke administracije o uvođenju sankcija prema njemu posledica njegove nespremnosti da trguje interesima RS. Dodik zatražio od Ministarstva spoljnih poslova BiH da… »
Govedarica: SDS nema potrebu da likuje zbog sankcija Dodiku

Govedarica: SDS nema potrebu da likuje zbog sankcija Dodiku

Blic 18.01.2017
Srpska demokratska stranka (SDS) nema nikakvu potrebu da likuje zbog američkih sankcija prema predsedniku RS Miloradu Dodiku. Ako postoji politička partija koja razume novonastalu situaciju onda je to SDS – kaže za „EuroBlic“ lider SDS, Vukota… »
Dodik o sankcijama: Ponosan sam!

Dodik o sankcijama: Ponosan sam!

Mondo 18.01.2017
Predsednik Srpske Milorad Dodik izjavio je danas da sankcije SAD-a protiv njega ne doživljava kao kaznu, već kao dokaz da nije bio spreman da trguje interesima Srpske. Foto: Vedran Ševčuk, mondo.ba Na konferenciji za medije povodom stavljanja na… »
Milorad Dodik: Ponosan sam na sankcije, ali se nadam da će Tramp to promeniti

Milorad Dodik: Ponosan sam na sankcije, ali se nadam da će Tramp to promeniti

Newsweek 18.01.2017
"Ovo nisu sankcije SAD, ovo su sankcije onih koji odlaze jer su poraženi na izborima", rekao je Dodik. Predsednik Republike Srpske izjavio je da se oseća ponosno što je pod sankcijama Sjedinjenih Država, jer to znači da on nije bio spreman da trguje… »
Dodik: Američka ambasadorka je nepoželjna u Srpskoj, isti status mora da ima i u BiH

Dodik: Američka ambasadorka je nepoželjna u Srpskoj, isti status mora da ima i u BiH

Blic 18.01.2017
Milorad Dodik, predsednik Srpske, rekao je danas da se oseća ponosno i da "ne doživljava" sankcije SAD. - Ovo je dokaz da nisam bio spreman da trgujem interesima RS nikad pa ni za vreme odlazeće administracije Baraka Obame - rekao je on. Ističe da se… »
Šolaja: Sankcije Dodiku će uticati i na Srpsku

Šolaja: Sankcije Dodiku će uticati i na Srpsku

Blic 18.01.2017
Profesor na Fakultetu političkih nauka u Banjaluci Miloš Šolaja smatra da će američke sankcije prema predsedniku RS Miloradu Dodiku uticati i na poziciju Srpske. - Pozicija RS će u svim političim odnosima sada biti drugačija. Saveznici SAD će… »
Dodik: Sankcije mi nisu uvele SAD, već odlazeća administracija

Dodik: Sankcije mi nisu uvele SAD, već odlazeća administracija

RTV 18.01.2017
BANJALUKA - Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je danas da sankcije koje su mu uvedene nisu sankcije Sjedinjenih Američkih Država, već odlazeće američke administracije, koja je poražena na novembarskim izborima. On je rekao se oseća… »
Dodik: Ponosan sam jer sam se usprotivio Obaminoj administraciji

Dodik: Ponosan sam jer sam se usprotivio Obaminoj administraciji

Večernje novosti 18.01.2017
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je da se oseća ponosno i da sankcije Sjedinjenih Američkih Država ne doživljava kao kaznu. BANjALUKA – Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je da se oseća ponosno i da sankcije Sjedinjenih… »
Dodik: Sankcije su lična odmazda ambasadora SAD

Dodik: Sankcije su lična odmazda ambasadora SAD

Alo 18.01.2017
Predsednik RS Milorad Dodik rekao je danas da su sankcije koje su protiv njega uvele SAD očajnički potez odlazeće američke administracije. Kako je rekao, to je lična odmazda ambasadora SAD u BiH Morina Kormaka. Dodik je istakao da to dokazuje da nije… »
Šarović: SDS ne podržava uvođenje sankcija Dodiku

Šarović: SDS ne podržava uvođenje sankcija Dodiku

Blic 18.01.2017
Srpska demokratska stranka /SDS/ ne podržava uvođenje bilo kakvih sankcija prema bilo kome, iz bilo kojeg dela BiH, jer smatra da se na taj način ne mogu rešavati ili usmeravati određena pitanja, izjavio je potpredsednik SDS-a Mirko Šarović povodom… »
Dodik o sankcijama SAD: Osećam se ponosno

Dodik o sankcijama SAD: Osećam se ponosno

N1 Info 18.01.2017
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik kaže da sankcije koje mu je uvela Amerika ne doživljava kao kaznu i da se oseća ponosno zbog toga. Dodaje da one predstavljaju ličnu odmazdu američke ambasadorke u BiH Morin Kormark zbog čega traži da se… »
Dodik odgovorio Amerikancima: Ponosan sam! (video)

Dodik odgovorio Amerikancima: Ponosan sam! (video)

Pravda 18.01.2017
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je danas da se oseća ponosno što je pod sankcijama SAD-a jer to znači da on nije bio spreman da trguje interesima Republike Srpske. "Odluka je deplasirana jer ja nemam nikakvu imovinu u Sjedinjenim… »
Mektić: Najbolje da Dodik podnese ostavku

Mektić: Najbolje da Dodik podnese ostavku

Večernje novosti 18.01.2017
Ministar bezbednosti Bosne i Hercegovine Dragan Mektić ocenio je da bi posle sankcija koje su SAD uvele predsedniku Republike Srpske, najbolje bilo da Dodik podnese ostavku. BEOGRAD - Ministar bezbednosti Bosne i Hercegovine Dragan Mektić ocenio je da… »
Strani mediji o sankcijama protiv Dodika: Predsednik Srpske na crnoj listi zbog ometanja Dejtona

Strani mediji o sankcijama protiv Dodika: Predsednik Srpske na crnoj listi zbog ometanja Dejtona

Kurir 18.01.2017
VAŠINGTON/SARAJEVO - Naslovnice domaćih i regionalnih medija od utorka poslepodne ispunjene su vestima o sankcijama koje su američke vlasti uvele predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku i stavile ga na "crnu listu" Sjedinjenih Američkih Država… »
Mektić: Najbolje da Dodik podnese ostavku

Mektić: Najbolje da Dodik podnese ostavku

RTS 18.01.2017
Ministar bezbednosti Bosne i Hercegovine Dragan Mektić ocenio je da bi posle sankcija koje su SAD uvele predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku najbolje bilo da Dodik podnese ostavku. Mektić je za regionalnu televiziju N1 rekao da je odluka SAD… »
Mektić: Bilo bi najbolje da Dodik podnese ostavku

Mektić: Bilo bi najbolje da Dodik podnese ostavku

Blic 18.01.2017
Ministar bezbednosti BiH, Dragan Mektić je rekao da bi u trenutnim okolnostima najbolje bilo da Dodik podnese ostavku i tako spasi Republiku Srpsku i srpski narod. Video sam da je State Department objavio da je Milorad Dodik stavljen na crnu listu… »
Dodiku sankcije jer predstavlja pretnju

Dodiku sankcije jer predstavlja pretnju

Alo 18.01.2017
Americki Stejt department potvrdio je da je predsednik RS Milorad Dodik stavljen na takozvanu crnu listu, ali to nije prvi, već drugi put da SAD uvode sankcije Dodiku. SAD su sada uvele sankcije predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku "zbog… »
Mektić: Bilo bi najbolje da Dodik podnese ostavku i tako spasi Republiku Srpsku i srpski narod

Mektić: Bilo bi najbolje da Dodik podnese ostavku i tako spasi Republiku Srpsku i srpski narod

Telegraf 18.01.2017
- Video sam da je Stejt department objavio da je Milorad Dodik stavljen na crnu listu SAD. Mislim da je to poražavajuće za RS, ali i BiH, ako hoćete - rekao je Mektić. Ministar bezbednosti Bosne i Hercegovine Dragan Mektić smatra da bi, pošto su SAD… »
Potvrđeno iz Vašingtona: SAD uvele sankcije Miloradu Dodiku

Potvrđeno iz Vašingtona: SAD uvele sankcije Miloradu Dodiku

Sandžak haber 18.01.2017
Stejt Department potvrdio da su Sjedinjene Američke Države uvele sankcije predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku. Premda se informacija o sankcijama Dodiku u medijima pojavila u popodnevnim satima, tek ona je u večernjim satima i zvanično… »
Potvrdio Stejt department: Dodik drugi put na crnoj listi, predstavlja pretnju

Potvrdio Stejt department: Dodik drugi put na crnoj listi, predstavlja pretnju

Srbija danas 18.01.2017
Američki Stejt department potvrdio je da je predsednik RS Milorad Dodik stavljen na takozvanu crnu listu, ali to nije prvi put da SAD uvode sankcije Dodiku. Lider RS u istoj situaciji bio i 1995. godine, tada kao potpredsednik Narodne skupštine RS… »
Sankcije predsedniku Srpske: Vašington u Dodiku vidi pretnju za sprovođenje Dejtonskog sporazuma

Sankcije predsedniku Srpske: Vašington u Dodiku vidi pretnju za sprovođenje Dejtonskog sporazuma

Blic 17.01.2017
Stejt deparment je večeras potvrdio da su Sjedinjene Američke Države uvele sankcije Miloradu Dodiku, predsedniku Republike Srpske. Sankcije podrazumevaju zabranu putovanja u SAD i zamrzavanje imovine na teritoriji SAD, kao i u svim zemljama koje se… »

Vesti dana »