„Dojče vele“ o izbeglicama u Mađarskoj: Pretučeni, izujedani, vraćeni u Srbiju
Studio B 14.03.2017
![„Dojče vele“ o izbeglicama u Mađarskoj: Pretučeni, izujedani, vraćeni u Srbiju](https://nstatic.net/img/logo/s/studio-b.png)
Izbeglice se često iz Mađarske vraćaju u Srbiju pretučeni i izujedani, dok Budimpešta negira optužbe izbeglica i boraca za ljudska prava da brutalno zlostavlja migrante, iako državno tužilaštvo dobija odgovarajuće prijave, objavio je danas „Dojče vele“.
Izbeglice koje bivaju vraćene u Srbiju često imaju povrede od udaraca, teške iritacije očiju od biber-spreja i rane od ujeda pasa, dok neka zlostavljanja ne ostavljaju tragove, a tokom zime su mnoge izbeglice rekle da su ih mađarski policajci terali da satima stoje u ledenoj vodi, navodi nemačka medijska kuća. Organizacije za ljudska prava su sakupile i objavile brojne izjave žrtava nasilja, a aktivisti smatraju da fizičko nasilje ima za cilj da