Стефановић: Нека државни органи ураде посао у случају Савамала
Министар унутрашњих послова Небојша Стефановић изјавио је данас да је у случају Савамала најбоље оставити државне органе да ураде свој посао.
"То је најбољи пут и најбољи начин. То је у крајњем случају и у опису мог посла да дозволим да државни органи раде свој посао. Када би министри пресуђивали и одлучивали имали бисмо потпуно ненормалну државу да минситри пресуђују ко је крив а ко није крив", рекао је Стефановић новинарима у Београду.
У ноћи између 24. и 25. априла прошле године порушене су зграде у Херцеговачкој улици у Београду. Група маскираних људи порушила је објекте багерима, а пресретала грађане који су пролазили туда, одузимала им телефоне и малтретирала их. Грађани су позивали полицију, али она није реаговала.
На питање да ли постоји неки закључак зашто полиција није изашла на терен, Стефановић је казао да је то посао за тужилаштво и органе истраге који треба да покажу шта се догодило, да се не спекулише, да нико себи не даје право ни да буде тужилаштво ни судија.
Он је рекао да би се тиме ушло у опасан преседан да свако има право да пресуђује.
Упитан како оцењује ефикасност државних органа с обзиром да је прошло 11 месеци од тог случаја, Стефановић је рекао да не може да каже да је "увек супер задовољан ефикасношћу".
"Али ако бирам да ли треба да буде неко задовољан или да се посао уради како треба увек ћу изабрати да посао буде добро урађен", рекао је Стефановић.
Он је додао да је било и случајева убиства којима државни органи нису хтели да се баве 10, 11, 15, "па смо ми сада решили те случајеве".
(Бета, 20.03.2017)










