Zvezda vodi 2:0: Crveno-beli na korak do Evrolige

Vesti online 11.04.2017  |  Vestionline

Crveno-beli su na korak do odbrane krune u ABA ligi i plasmana u Evroligu naredne sezone. I u drugom meču u Beogradu, u dvorani "Aleksandar Nikolić", Crvena zvezda je bila bolja, slavila protiv Cedevite 84:73 i povela 2:0 u seriji finala plej-ofa ABA lige. Treći meč je već u četvrtak u "Domu sportova" u Zagrebu.

Četa Dejana Radonjić pobedila je lakše nego što to rezultat govori. Već posle 20 minuta i +23 (57:34) bilo je jasno da Zagrepčani nemaju šta da traže. Raspucani crvneo-beli, pogotovo u šutu za tri poena, razbili su goste. Seriju su počeli Kuzmić i Dangubić, nastavili Mitrović, Dženkins i Gudurić, čije su dve trojke uz zvuk sirene pri kraju prve i druge četvrtine, podigle dvoranu na noge, a seriju je završio Nejt Votlers. U nastavku susreta,