Američki stručnjak šokirao svet: Bombardovanje Srbije je bilo velika greška zbog koje Zapad gorko ispašta!
Pravda 21.05.2017 | Blic, nationalinterest.org
![Američki stručnjak šokirao svet: Bombardovanje Srbije je bilo velika greška zbog koje Zapad gorko ispašta!](https://nstatic.net/img/logo/s/pravda.png)
Ted Galen Karpenter, američki stručnjak za odbranu i spoljnu politiku, ocenio je u svojoj kolumni za američki "National Interest" da je intervencija NATO na Kosovu bila strašna greška zbog koje Zapad sada gorko ispašta.
Kako kaže, na taj način je "SAD ovekovečila i produbila svoju balkansku grešku nekoliko godina nakon intervencije u Bosni", kada je intervenisala na Kosovu. - Građanski sukobi u srpskoj pokrajini sa većinskim albanskim stanovništvom su se spremali sredinom i krajem devedesetih godina - napisao je on za "National Interest". Prema njegovim rečima, SAD je vrlo rano sproveo svoju politiku u delo, ratujući iz vazduha protiv Srbije i primoravši