O pretnjama iz Prištine: Han bez komentara, Vučić pita da li bi izostanak reakcije bio i kad bi dolazile iz Srbije?
Pravda 08.06.2017 | Tanjug
![O pretnjama iz Prištine: Han bez komentara, Vučić pita da li bi izostanak reakcije bio i kad bi dolazile iz Srbije?](https://nstatic.net/img/logo/s/pravda.png)
Evopski komesar za proširenje Johanes Han nije danas želeo da komentariše pretnje Srbiji koje dolaze iz Prištine, navodeći da je tamo u toku predizborna kampanja, s čime se predsednik Srbije nije složio, rekavši da njega takve izjave brinu i plaše, te da ih ne vidi kao deo kampanje.
Vučić je zbog toga na pres konferenciji, koju je nakon razgovora držao za Hanom, rekao da, uz sve poštovanje koje ima prema komesaru, mora da napomene da ga zabrinjava činjenica da su te izjave najteže moguće pretnje jednom narodu, a da s druge strane izostaju adekvantne rekacije iz sveta. "Kada bi nešto slično dolazilo iz Srbije, verovatno bi reakcije bile žestoke", primetio je Vučić. Han je, ne želeći, kako je rekao da dalje zalazi u te