Posluži pola kafane iz jedne ture: Nemac oborio rekord u nošenju krigli punih piva (video)
Blic 07.09.2017 | T. Č.
![Posluži pola kafane iz jedne ture: Nemac oborio rekord u nošenju krigli punih piva (video)](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
U zemlji popularnog Oktobarfesta, na kojem se popiju litre i litre piva, Oliver Štrumpfel je oborio sopstveni rekord u nošenju krigli punih piva u nemačkom gradu Abensbergu, gde se i održava poznati festival.
Ovaj Nemac je poneo čak 31 kriglu i trebalo je da ih prenese do stola koji je bio udaljen 40 metara. U poslednjem trenu dve krigle su pale na pod, ali je svejedno Oliver oborio prethodni rekord, sada prenevši 29 krigli, što je skoro 70 kilograma. - Prvo sam uzeo 27, a onda sam zatražio da dodam još, kako bih prešao brojh 30. Nažalost to nije uspelo, ali sam uspeo da prenesem 29, što je svakako veliki uspeh - rekao je Oliver. On je vežbao oko 200