Градоначелник Љубљане: Србија већ сада треба да буде у ЕУ

РТВ 20.09.2017  |  Тањуг
Градоначелник Љубљане: Србија већ сада треба да буде у ЕУ

ЉУБЉАНА - Србија заслужује да већ сада буде чланица Европске уније јер када се погледају ранији уласци у чланство ЕУ, Србија ни у чему није лошија од, на пример, Бугарске, сматра градоначелник Љубљане Зоран Јанковић.

У интервјуу за Магазин "Лист", Јанковић је рекао да би Србија у ЕУ могла да уђе већ за четири године, а "да се он пита" - она би већ била тамо. Иако је Словенија једна од економски развијенијих чланица ЕУ, ни њој није све "мед и млеко", каже љубљански градоначелник и додаје да је, и поред недостатака, ипак боље бити у ЕУ него ван ње. Он је такође мишљења да земље бивше Југославије треба да уђу у ЕУ заједно. "Мислим да је неопходно да све

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Политика, најновије вести »