U trci za prestižnu nagradu među osam kandidata iz Evrope: Učenik iz Bosanske Krupe nominovan za "dečjeg Nobela"
Blic 16.10.2017 | Aljazeera Balkans
![U trci za prestižnu nagradu među osam kandidata iz Evrope: Učenik iz Bosanske Krupe nominovan za "dečjeg Nobela"](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Armin Marić, učenik iz Bosanske Krupe, prva je mlada osoba iz Bosne i Hercegovine i regije koja je nominovana za Međunarodnu dečju mirovnu nagradu, koju zovu i "dečjim Nobelom".
Tako se našao među 151. kandidatom iz celog sveta, te samo 8 iz Evrope koji su zbog rada na poboljšanju dečjih prava predloženi za nagradu koju je nekada dobila i Malala Jusazfai, pakistanska devojčica koju su upucali talibani i najmlađa dobitnica Nobela za mir. Međunarodnu dečju mirovnu nagradu pokrenula je organizacija KidsRights tokom Svetskog samita Nobelove nagrade za mir 2005. godine u Rimu, pod vođstvom Mikhaila Gorbačova, poslednjeg