Ameri na pragu pobede, vode 2:0

Vesti online 02.02.2018  |  Vestionline

Dejvis kup reprezentacija SAD povela je 2:0 protiv Srbije u prvom kolu Dejvis kupa. Prvi bod Amerikancima doneo je Sem Kveri, koji je posle četiri seta bio bolji od našeg tenisera Lasla Đerea - 6:7, 6:2, 7:5, 6:4, posle tri sata i četiri minuta igre u dvorani "Čair" u Nišu.

Momak iz Sente odlično je krenuo, dobio prvi set u taj-brejku - 7:4, ali je u nastavku visoki Amerikanac dominirao i stigao do trijumfa na niškoj šljaci. Velika borba vođena je u trećem setu, koji je iskusni Amer dobio 7:5. Odmah na startu četvrtog perioda igre, Kveri bravi brejk i do kraja meča rutinski slavi i donosi prvi bod svojoj reprezentaciji, koju sa klupe predvodi Džim Kurijer. Poslednji trzaj Đere je imao kod rezultata 3:4, kada je