Vitezovi Evrope i Srbije dolaze u Niš!
Niške vesti 13.06.2019 | Violeta Milićević

“Festival je mesto okupljanja viteških družina koje nastoje da predstave srednjevekovnu kulturu i život slavnih predaka.
Okupljeni unutar zidina niške Tvrđave, ovi vitezovi će se družiti, ali će biti organizovane i viteške borbe jedan na jedan, grupne borbe, borbe sa vatrom”, kaže Dušan Hadžić, starešina Viteške družine Zmajeva griva u Nišu. Za Nišlije će, svakako, biti najzanimljiviji tradicionalni Defile viteških družina koji šetaju sa konjima kroz centar grada i na taj način ih pozivaju na festival. “Posetioci festivala će u Tvrđavi moći da se osveže u










![DESETOGODIŠNJA NIŠLIJKA ODUŠEVLJAVA: U ringu borac, pred mikrofonom pevač – Kalina spaja boks i muziku [VIDEO]](https://nstatic.net/293/41622293tfsrto.jpg)

