Hrvati sigurno do polufinala završnice Svetske lige: Japan ispraćen kući sa 20 golova u mreži

Sportal blic 21.06.2019  |  Blicsport.rs

Hrvatska vaterpolo reprezentacija pobedila je Japan 20:13 (4:3, 6:3, 5:2, 5:5) u četvrtfinalu Svetske lige u Beogradu.

Protivnik u narednoj fazi biće joj bolji iz duela Španija - Kazahstan Hrvatska je bez većih problema savladala Japan, reprezentaciju koju odlikuje brzo plivanje, ali ne i velikom taktička zrelost. Golovima Jokovića i Bušlje nakon manje od tri minuta bilo je 2:0 za Hrvatsku, usledilo je krizno razdoblje u igri "barakuda", pa su Japanci sa dva gola Jusukea i jednim Acušija čak i nakratko poveli sa 3:2. Ipak, već do kraja prvog poluvremena Hrvatska