Preokret fudbalera Partizana za pobedu protiv Moldea

Studio B 23.08.2019

Fudbaleri Partizana pobedili su na svom stadionu u Beogradu norveški Molde sa 2:1 u prvom meči plej-ofa za plasman u Ligu Evrope. Izabranici Sava Miloševića posle preokreta uspeli su da obezbede trijumf i da s golom prednosti putuju na revanš u Norvešku.

FOTO TANJUG/ FILIP KRAINCANIC/ bk Molde je prvi došao do gola u 44. minutu, kada je Matis Boli savladao golmana Partizana Vladimira Stojkovića. Vođstvo Norvežana trajalo je samo 60 sekundi, jer je već u sledećem napadu Sejduba Suma iskoristo asistenciju Zorana Tošića i izjednačio na 1:1. Konačan rezultat postavio je Tošić u 84. minutu, pošto se najbolje snašao u kaznenom prostoru gostiju posle promašaja Takume Asana. Debitanski nastup u crno-belom dresu imao je