У грудима доктора Шћепановића 13 година куца туђе срце: Да ли је део донорове нарави и карактера пренесен? Да ли ћелије памте?
Прва 21.09.2019

Пре 13 година проф. др Душан Шћепановић добио је прилику да живи са новим срцем. О човеку који му је даровао нови живот мало зна.
На питање новинарке Марије Савић Стаменић да ли се запита ко је био човек чије срце куца у његовим грудима, доктор је одговорио да он и дан-данас чита литературу везану за проблематику да ли ћелије памте, да ли ће део карактера, нарави његовог донатора да буде пренесен и каже да самопосматра себе. „Чак сам рекао члановима породице и мојој доброј пријатељици докторки Мирјани Абрамовић, која је неуропсихијатар, да ако виде нешто чудно у мом понашању да ми одмах





