Dajte još para: Pentagon traži 20 milijardi dolara za neviđenu militarizaciju Indo-pacifičke regije!
Pravda 06.04.2020 | logicno. com

Zahtev za finansiranjem koji je Indo-pacifička komanda Pentagona podnelo Kongresu za sledećih nekoliko godina iznosi 20 milijardi dolara.
Ulaganja su potrebna za održavanje trenutne strateške prednosti nad Kinom, ali i za modernizaciju infrastrukture u odbrambene svrhe i povećanje vežbi s partnerima u tom području. Dug popis “kupovina” predstavio je američki admiral Filip Davidson, koji navodi kako su ova sredstva potrebna za povećanje međunarodne suradnje, za ulaganje u infrastrukturu i za poboljšanje trenutnih mogućnosti snaga raspoređenih u tom području. Trenutni kapaciteti i budućnost Ukupno je
![[POSLEDNJA VEST] Vučić: „Nabavljamo PVO sistem HQ-9 i lovce“](https://nstatic.net/791/42015791zcrfdd.jpg)











