Kragujevačke škole dočekuju 1730 prvaka: Novo životno poglavlje u pandemijskim uslovima
InfoKG 31.08.2020 | Jovana Mladenović
![Kragujevačke škole dočekuju 1730 prvaka: Novo životno poglavlje u pandemijskim uslovima](https://nstatic.net/img/logo/s/infokg.png)
Kragujevačke škole ove godine dočekuju 1730 prvaka, koji đačke klupe zauzimaju pod specifičnim okolnostima izazvanim epidemijom virusa COVID 19.
Već danas, prvaci i roditelji imaju sastanak zamišljen kao "uvodni dan" u školsku godinu, gde će se detaljno upoznati sa pravilima po kojima će se odvijati nastava, dok časovi zvanično počinju od sutra. Sve škole dužne su da postupaju prema uputstvima Ministarstva. U učionici može biti maksimalno 18 đaka, u zavisnosti od površine samog prostora, jer na svakog učenika "idu" četiri kvadratna metra. Razredi u većim školama biće podeljeni na dve grupe, dok u školama sa