Izostao revanš „crno-belim“ košarkašicama

iKragujevac 14.12.2020

Košarkašice Radničkog nisu uspele da se revanširaju beogradskom Partizanu 1953 za pređašnji poraz u Kragujevcu. „Crno-bele“ su na svom parketu bile još ubedljivije nego u prvom susretu i slavile su pobedu od deset poena razlike – 69:59 (17:10, 15:6, 18:23, 19:20).

Loše napadačko izdanje u prve dve četvrtine koštalo je Kragujevčanke poraza na ovom gostovanju. Iako su tokom drugog poluvremena u značajnoj meri uspele da „istope“ rezultatski zaostatak, učenicama Nenada Milovanovića je u završnim trenucima meča ponestalo snage za potpuni preokret, tako da je pobeda na kraju pripala beogradskom timu. Dugo je „crvenim damama“ trebalo da uđu u ovu utakmicu. Zahvaljujući svom glavnom napadačkom oružju – šutu za tri poena, Beograđanke