Tadić pogodio u 92. minutu velikog derbija, pa pobesneo: Ajaksu slađi bod (video)

Mozzart sport 28.02.2021

Dramatičnu završnicu odigrao je Ajaks sa Lilom u revanšu šesnaestine finala Lige Evrope pre tri dana, a PSV to umalo iskoristio.

Beskrvno su delovali gosti iz Amsterdama veći deo holandskog derbija u 24. kolu, ali su uspeli da ostanu neporaženi i sačuvaju šest bodova više, uz utakmicu manje u odnosu na domaćina iz Ajndhovena - 1:1. Trenutak odluke dogodio se u nadoknadi, kada je kapiten PSV-a Denzel Damfris rukom odbranio svoj gol posle gužve na centaršut Dušana Tadića iz kornera i šut Klasena. Sudija Deni Makeli pokazao je na belu tačku, a precizan sa nje bio kapiten Kopljanika i srpske