RG: Krajinović zaustavljen u drugom kolu

Novi magazin 02.06.2021  |  Novi magazin

Srpski teniser Filip Krajinović zaustavljen je u drugom kolu Rolan Garosa pošto je izgubio meč od Amerikanca Džona Iznera. Amerikanac je meč dobio s rezultatom 3:0, po setovima 7:6 (8:6), 6:1, 7:6 (7:5). Duel je trajao dva sata i 12 minuta.

Nakon prvog seta izgubljenog u tai-brejku, Krajinović je popustio u igri, dozvolio protivniku da mu oduzima servis, dok nijednom nije uspeo da mu uzvrati i ovaj je s lakoćom postigao rezultat od 6:1 u tom delu igre. U trećem setu srpski teniser grčervito se borio da ostane u igri i ta borbenost dovela ga je do izjednačenja rezultata u 12. gemu. U novom tai-brejku Izner je bio uspešniji, dobio je treći set i time i pobedu u meču. Krajinović je na startu turnira